Czy zmiana nawyków i irytujących każdą kobietę zachowań naszych partnerów jest możliwa? Każda z nas ma zachowany w głowie obraz partnera idealnego, z którym dzielenie życia jest przyjemnością. Partner, który spełnia nasze marzenia, nawet te niewypowiedziane, lubi to co my, ma takie same przyzwyczajenia jest takim księciem z bajki. Czy istnieje naprawdę? Czy warto zmieniać na siłę drugą osobę?

Nie raz słyszymy od teściowej, jak sobie go wychowasz takiego będziesz mieć.

Powiedzmy sobie szczerze, że gustów drugiej osoby, jej upodobań nie damy rady zmienić. Jeśli Ty uwielbiasz eleganckie kreacje, szpilki, a on uwielbia bojówki i trampki, nikła szansa, że zmusisz go do noszenia garniturów. Jeśli będziesz długo o tym mówić, jak Ci zależy na jego ubraniu, że czujesz się niezręcznie to pewnie kilka razy dla świętego spokoju uda Ci się wymusić na nim zmianę garderoby. Ale jak on się będzie czuł w narzuconym mundurku? A czy Ty na pewno też chcesz takiego niezbyt pewnego siebie w nowym ubranku mężczyzny?

A co jeśli Ty lubisz imprezy a on jest domatorem?

Najprostsza droga to przyjęcie do wiadomości faktu, iż jesteście dwoma różnymi osobami o różnych charakterach i zainteresowaniach. Dlatego powiedz swojemu mężczyźnie, że zależałoby Ci jak kilka razy wyszlibyście razem na imprezy lub wizyty u znajomych, jednak nie zmuszaj go do tego na siłę. Pamiętaj, że musicie mieć swoje światy, w których się realizujecie, dlatego nie licz tylko na obecność przy boku swojego męża, ale spotykaj się sama z koleżankami.

Często jeśli jesteśmy surowe dla samej siebie, mamy wysokie wymagania także względem innych osób, w tym także partnerów. Często na początku znajomości, partnerzy siebie wzajemnie idealizują. Drażnią Cię jego przyzwyczajenia jak zostawianie skarpetek na podłodze czy wstawianie kubka do zlewu, a macie przecież zmywarkę. Myślimy, że jak będziemy już razem, to się to zmieni. On się dla nas zmieni. I tutaj należy uważać, żeby nie skupić się jedynie na wadach partnera, na tym co nas drażni i ciągłym wytykaniu błędów. Czy jeśli ktoś codziennie by Ci wytykał Twoje słabości dobrze byś się czuła?

Taka postawa niestety dobrze nie rokuje Waszemu związkowi.

Co więc należy zrobić? Zacznij dostrzegać zalety swojego partnera. To czym podbił Twoje serce. Pozwól mu być sobą i tą osobą, którą pokochałaś. Udany związek opiera się na wzajemnym dialogu. A więc powiedz mu raz co Cię drażni, powiedz też za co go cenisz i mów mu częściej o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Zastanów się, dlaczego tak drażnią Cię niektóre jego zachowania, czy problem nie leży gdzieś w Tobie.

Często oczekujemy od partnera, że dużo rzeczy będziemy robić wspólnie. Dobrze, jeśli macie wspólne zainteresowania i tematy do rozmów, ale czas zrozumieć, że każdy z Was powinien mieć odrębny, własny świat a w nim czas na własne hobby czy projekty. Chwal się mu tym, co osiągnęłaś w swoim hobby, pięknie wydziergany szalik, a może Twój rekord w biegu na określonym dystansie. To na pewno Was zbliży do siebie zamiast oddalić.