Dla dwojga kochających się ludzi ślub to naprawdę wyjątkowy dzień i początek nowego etapu w ich życiu. Dlatego też tak ważne jest dla nich aby szczęście tej wyjątkowej chwili mogli dzielić z bliskimi sobie ludźmi. Niezwykle istotnym elementem przygotowań do ślubu są zatem zaproszenia. Mogłoby się wydawać, że jest to kwestia dość oczywista jednak już przy samym tworzeniu zaproszeń ślubnych mogą się pojawić spore wątpliwości co do tego co właściwie powinno się na nich znaleźć.

Podstawowa kwestia to informacja o tym kto właściwie bierze ślub a więc imiona i nazwiska narzeczonych. Mogłoby się wydawać, że to jest tak oczywiste, że aż szkoda tracić na ten element nieco miejsca, którego przecież na zaproszeniu i tak nie mamy tak znowu przesadnie dużo. Jednak właśnie od tego powinno się zaczynać poprawne zaproszenie na ślub.

W dalszej kolejności oczywiście należy wspomnieć o tym kiedy ślub się odbywa a wiec mówimy tu zarówno o dacie jak i konkretnej godzinie a także gdzie będzie się odbywał. Nie możemy też zapominać o tym aby wyraźnie wspomnieć o miejscu organizowania wesela i warto nie ograniczać się tu jedynie do podania nazwy czy to restauracji czy sali weselnej ale dla pewności podać dokładny adres co pozwoli uniknąć wszelkich nieporozumień.

Skoro już o weselu mowa to często praktykowanym zwyczajem jest potwierdzenie przybycia czyli po prostu R.S.V.P. Lepiej nie zakładać, że dla wszystkich gości będzie to oczywista kwestia tylko wyraźnie zaznaczyć w zaproszeniu ślubnym, że w podanym terminie oczekujemy konkretnej informacji czy ktoś się zjawi czy też nie.

Ma to wymiar mocno praktyczny bowiem nie jest niczym specjalnie dziwnym, że za wesele państwo młodzi płacą od osoby a co za tym idzie niezwykle cenna jest dla nich informacja ile tych osób na weselu finalnie się pojawi. Poza wspomnianą datą, do której oczekiwać będziemy informacji na temat obecności musimy też pamiętać o podaniu kontaktu do siebie, którym najczęściej jest po prostu numer telefonu.

Warto też pamiętać o podaniu imienia i nazwiska zapraszanej osoby pamiętaj o uwzględnieniu niezwykle ważnej kwestii jaką jest wskazanie czy zapraszana jest ona wraz z osobą towarzyszącą.