Piękne i zadbane stopy to niewątpliwie duma i marzenie każdej kobiety. Warto zadbać o nie szczególnie przed sezonem, aby na wakacje wyjechać z wypoczętymi i pięknymi stopami.

Swoją walkę o piękne stopy zacznij od wymoczenia ich w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Może to być specjalna sól do stóp, albo skorzystaj ze zwykłej soli kuchennej. Taka kąpiel aby przyniosła efekt powinna trwać co najmniej 15 min.

Jeśli masz popękane pięty, dużą ilość zrogowaciałej skóry, do wody dodaj 2 łyżki sody oczyszczonej, która zmiękczy skórę i pomoże usunąć spękany naskórek.

Po wymoczeniu stóp przychodzi kolej na ich wygładzenie. Zacznijmy od sto? przez starcie specjalną tarką dwustronną zrogowaciałości. Najpierw stroną wyposażoną w pumeks ścieramy grubsze warstwy, druga strona – papier ścierny, służy wygładzeniu powierzchni.

Aby wygładzić skórę na całej stopie wykonaj peeling. Do tego celu możesz użyć peelingu takiego, jak używasz na co dzień do całego ciała. Nie używaj maszynek wyposażonych w żyletki do ścinania nadmiaru skóry. Zazwyczaj ścinana w ten sposób skóra ma tendencję do szybszego narastania.

Po takim zabiegu wmasuj w stopy nawilżający krem, który je odżywi i natłuści. Jeśli Twoje stopy są bardzo suche i krem szybko się wchłonie, operację powtórz.