Należy zdawać sobie sprawę z tego że feromony działają na ludzi w różny sposób. Dawka która w przypadku jednej osoby będzie wystarczająca aby skutecznie oddziaływać na otoczenie może nie okazać się odpowiednia w przypadku kogoś innego.

Dlatego właśnie konieczne jest samodzielnie dopasowywanie ilości wykorzystywanych feromonów i wyciąganie wniosków na podstawie swoich doświadczeń co do tego kiedy oddziałują one najskuteczniej.

Stosując feromony bezpośrednio na ciało musimy liczyć się z tym że efekt ich działania zazwyczaj nie będzie się utrzymywał dłużej niż przez 6 godzin. Znacznie dłużej będą one działać w przypadku zastosowania na ubraniu gdy mogą one spełniać swoją funkcję przez wiele dni.

Należy jednak wtedy pamiętać o tym żeby nie stosować ich zbyt często bowiem ich łączna dawka wchłonięta przez ubranie może okazać się zbyt duża i nie osiągniemy zamierzonego efektu podobnie jak ma to miejsce w przypadku perfum gdy użyje się ich zbyt dużo.

W przypadku każdego typu dostępnych w sprzedaży feromonów wytyczne co do częstotliwości stosowania i wykorzystywanych dawek mogą się różnić tak więc warto zawsze zapoznać się z instrukcją dołączaną zazwyczaj do sprzedawanych produktów tego typu. W takiej instrukcji znajdziemy wszelkie informacje co do tego jak powinniśmy stosować zakupione feromony.

Dodatkowo warto poeksperymentować z doborem perfum bowiem jeśli odpowiedni je dopasujemy mogą one jeszcze wzmocnić efekt osiągany dzięki feromonom bowiem miły zapach będzie dodatkowo oddziaływał na ludzi w naszym otoczeniu. Właśnie dlatego na rynku spotkać można feromony posiadające określony zapach i sprawiający że pełnią one jednocześnie rolę perfum.