Często sytuacja losowa zmusza młode małżeństwo, niekiedy małżeństwo z dziećmi do zamieszkania u rodziców jednego z partnerów. Bywa też tak, że z niektórych względów wygodnym jest, by teściowie często odwiedzali rodzinę. Pomaga to zmniejszać niektóre koszty utrzymania rodziny, z wielu względów jest też wygodne dla obu stron. Niestety, teściowe często maja to do siebie, że lubią się wtrącać w życie swoich dzieci i ich rodzin.

Bywa to czasami bardzo przykre dla zięcia czy synowej – w końcu nikt nie lubi, gdy teściowa podpowiada jak powinno się żyć, gdy próbuje wpłynąć na wychowanie wnuków, czy uczy gotowania synową. Dlatego z taką toksyczną teściową należy wałczyć, i to walkę podjąć jak najszybciej. Przede wszystkim to mąż, głowa rodziny, powinien wyjaśnić swojej mamie sytuację, wytłumaczyć jej, że teraz on ma swoja rodzinę i to ona jest dla niego na pierwszym miejscu.

Gdy między synową, a teściowa mają miejsce przykre spory, to właśnie on powinien stanąć na wysokości zadania i bronić przede wszystkim swoja nową rodzinę. Również i kobieta w tej sytuacji powinna twardo stawiać na swoim – za każdym razem wyjaśniać przykrej teściowej, że to ona wie, co jest najlepsze dla jej własnych dzieci.

Choć teściowa może się nie zgadzać z jej sposobem gotowania, to jednak ona dalej będzie go kontynuować, skoro mężowi i rodzinie jej obiady smakują. Nie da się jednak ukryć, że relacja teściowej z synem zawsze będzie bardzo bliska, więc należy wszystkie spory rozwiązywać polubownie, bez obrażania kogokolwiek. Najlepszym jednak rozwiązaniem dla młodego małżeństwa będzie jak najszybsza separacja od przykrej teściowej, czyli wyprowadzka.