Czy wiesz jaki środek do stylizacji włosów jest optymalny do Twojego rodzaju włosów oraz długości? Z nami rozwiejesz wszelkie obawy dotyczące stylizacji włosów. Pianki, żele, lakiery nie będą miały przed Tobą tajemnic a fryzura na długo pozostanie taka, jaką chcesz mieć

Lakiery

Stosujemy je do utrwalania fryzury, ale mogą też pełnić inne funkcje. Są to idealne kosmetyki do włosów matowych, którym mogą nadać utracony blask jak i kosmyków farbowanych, które ochronią przed utratą koloru.

Lakiery nie są już takie ciężkie i nie sklejają włosów. Posklejane włosy to efekt nieumiejętnego użycia lakieru. Jeśli użyjemy go zbyt dużo lub ze zbyt bliska, wtedy możemy uzyskać taki efekt. Najlepszy efekt uzyskamy spryskując włosy lakierem z odległości 20-30 cm. Dajemy wtedy szansę kosmetykowi, na równomierne osadzenie się na włosach. Pamiętaj, aby nie używać lakieru do mokrych włosów, bo będzie to wyglądać bardzo nieestetycznie.

Jeśli masz przetłuszczające się włosy, włosy spryskane lakierem nie będą się tak szybko przetłuszczać.

Jeśli za pomocą lakieru chcesz nadać włosom objętości, pochyl głowę do dołu i spryskaj włosy lakierem u nasady. Poczekaj aż kosmetyk wyschnie i unieś głowę i nadaj odpowiedni kształt fryzurze palcami.

Pianki

Polecane dla tych, którzy chcą nadać włosom objętości i ochronić je przed szkodliwym działaniem słońca. Piankę poleca się osobom z włosami kręconymi, gdyż pięknie podkreślają skręt włosa jak i osobom chcącym nadać włosom objętości.

Piankę nakładamy na wilgotne włosy grzebieniem. Wyciśnij w zagłębienie dłoni piankę wielkości mandarynki jeśli masz włosy długie, taka ilość wystarczy. Zanurz w piance grzebień i nanieś na włosy.

Panie z cienkimi włosami powinny uważać na ilość dozowanej pianki. Jeśli pianki będzie za dużo, włosy pod jej ciężarem zamiast podnieść się, opadną. Jeśli w ciągu dnia chcemy poprawić fryzurę, wystarczy odrobinę pianki wgnieść u nasady wtedy już suchych włosów.

Żel

Nadaje się głównie do krótkich włosów. Niestety, pozostawia na nich osad, a więc jeśli chcemy aby fryzurka wyglądała naturalnie nie używajmy dużej ilości żelu. Nałóż na dłonie odrobinę żelu, rozetrzyj go i nadaj taki efekt jaki chcesz fryzurze. Żel może być stosowany zarówno na suche jaki mokre włosy.