Rattanowe i inne plecione meble to piękna ozdoba naszych wnętrz czy też tarasów. Niestety, mają wadę, ich czyszczenie nie jest już takie proste. Warto więc wiedzieć jak szybko i w prosty sposób usunąć kurz i brud z takich mebli, aby mogły cieszyć nasze oczy jak najdłużej.

Meble wykonane z rattanu, plecionej trawy czy wikliny są ostatnio bardzo modne, ale rzadko kto wie, jak prawidłowo je czyścić czy konserwować aby na długo pozostały piękne.

W przypadku mebli wykonanych z surowców naturalnych a więc rattanu, wikliny trawy użyj roztworu wody i mydła. Najpierw przetrzyj mebel nylonową szczotką, która usunie z niego kurz i inne zanieczyszczenia a potem przetrzyj mebel ściereczką zmoczoną w roztworze. Nie nawilżaj mebla zbyt mocno, bo może się odkształcić.

Meble wiklinowe ( i tylko je) przetrzyj na początku ryżową szczotką, usuwając kurz i zanieczyszczenia. Aby przywrócić blask wiklinie przetrzyj ją za pomocą ściereczki mieszanką 2 szklanek wody z 2 łyżeczkami sody i 2 łyżeczkami soku z cytryny.

Możesz również używać gotowych preparatów dedykowanych typowo temu rodzajowi mebli.