Kobiety wychowujące dzieci, szczególnie samotnie, frustrują się tym, że są więźniami we własnych domach, że nie mogą wykonywać pracy zawodowej, która przyniosłaby rodzinie dodatkowe dochody. Jest jednak sporo zajęć, którymi można się zajmować w domu, choćby chałupnictwo.

Można też zajmować się pisaniem artykułów do gazet, na strony internetowe, czy prowadzić internetowy sklep. Wówczas kobiety mogą poświęcić na pracę tyle czasu, ile potrzebują, a jednocześnie stale być w pobliżu dzieci.

Niestety, taka praca wymaga silnej samodyscypliny i wykorzystywania momentów, w których dzieci śpią lub bawią się, by móc na spokojnie poświęcić się pracy. Jednak, gdy kobieta już się z tym upora, dostrzeże szereg możliwości, jakie daje jej takie rozwiązanie. Przede wszystkim – nie dotyczy jej wychodzenie z domu o stałej porze i spędzanie w pracy kilku godzin dziennie. Może dowolnie rozkładać sobie czas swojej pracy, wykonywać nadgodziny lub brać wolne, gdy tylko ma taki kaprys.

Gdy boli ją głowa, może odpocząć bez wyrzutów sumienia, a gdy dziecko jest chore – nie ma problemów z odrywaniem się od pracy co chwilę, by podać mu leki czy przytulić. W dobie Internetu powszechnego w każdym domu, wiele kobiet znalazło już swoją ulubioną drogę pracy w domu i z powodzeniem ją kontynuuje. Sprawia to, że kobiecie jest łatwiej spełniać się w roli matki, a jednocześnie nie ma poczucia, że dla rodziny zrezygnowała z kariery. Ponadto, przychodzi rodzinie dodatkowe dochody, a nie wydaje pieniędzy na opiekunkę. Tak więc warto zastanowić się nad tym pomysłem, gdy nie ma innego sposobu na zarobkowanie.