Idealny makijaż to marzenie każdej z nas. Podstawą makijażu jest dobrze dobrany podkład. Jak zatem dobrać podkład, aby nie wyglądać groteskowo?

Jak kupować podkład?

Podkład najlepiej kupować w drogeriach, gdzie spokojnie możemy przetestować interesujący nas produkt. Do sklepu udajmy się raczej w ciągu dnia, przy naturalnym świetle a nie wieczorem. Tylko światlo dzienne da nam gwarancję idealnie dobranego odcienia.

Nie testujemy barwy podkładu na dłoni, ma ona zwykle inny odcień niż twarz. Smugę podkładu połóż na policzek lub na dekolcie, co pozwoli Ci na idealne dopasowanie koloru karnacji do podkładu. Jeśli nie jesteś pewna odcienia, połóż kilka obok siebie i delikatnie je rozsmaruj. Wybierz ten, który idealnie stapia się z fakturą skóry.

Jak nakładać podkład?

Podkładu nie nakładajmy na suchą skórę. Na oczyszczoną skórę najpierw połóżmy krem odżywczy i poczekajmy aż w nią wsiąknie. Następnie wyciśnij trochę podkładu na wierzchnią część dłoni i lekko wilgotną gąbeczką zacznij nanosić podkład od centrum twarzy kierując się ku stronie zewnętrznej. Jeśli lubisz, całość możesz wykończyć delikatnie pudrem.