Czasem każdego dopada spadek libido. Nie mamy ochoty na seks i tłumaczymy to stresem, migreną, złym nastrojem i wieloma innymi przypadłościami. Jeśli stan ten się przedłuża, warto sięgnąć po naturalne sposoby na podniesienie libido. Bo przecież jedzenie może działać jak afrodyzjak. A cóż jest lepszego niż doskonała kolacja i miłe zakończenie wieczoru w łóżku?

1. Cynamon

Dodawaj cynamon do potraw. To nie tylko przyprawa do jabłek czy kompotu. Doskonale podkreśli smak mięsa mielonego i wielu innych potraw. Zjedzony cynamon zwiększa ukrwienie wewnętrznych narządów.

Podobne działanie mają również imbir i kardamon

2. Chilli

Jest to przyprawa bogata w kapsaicyne, która wewnętrznie rozgrzewa i przyspiesza krążenie. Polecana szczególnie mężczyznom.

3. Wanilia

Była doceniana już w Kamasutrze. Słodkawy zapach działa pobudzająco na zmysły kochanków. W zależności od ilości użytej wanilii ma ona działanie kojące lub pobudzające. Zawiera fitoferomony zwane cząsteczkami miłości i radości.

4. Truskawki

Podane z szampanem rozpalą nasze zmysły. Ale nie wrzucaj całych owoców do szampana, ale zmiksuj je z odrobiną cukru na piankę i delikatnie do niej dolej trunek. Dzięki wysokiej zawartości cynku, doskonale wpływają na przygotowanie ciała na nocne szaleństwa.

5. Czekolada

Dzięki dużej zawartości fenyloetyloaminy, zjedzenie czekolady zwiększa poziom serotoniny, adrenaliny

6. Ostrygi

Znane od wieków jako bardzo skuteczny afrodyzjak. Zawarty w ostrygach cynk pobudza produkcję nasienia u mężczyzn.

7. Bazylia

Spożywana przez kobiety działa pobudzająco. U mężczyzn może wywołać problem z erekcją.