Kobiety, które zachodzą w ciążę lub ją planują, zawsze stają przed dylematem – czy poświęcić swoja karierę dla dziecka i rodziny? A może dałoby się jakoś pogodzić spełnianie zawodowych ambicji z wychowywaniem dzieci i spełnianiem się w roli matki i żony?

Wiele kobiet wybiera jednak rodzinę, co już po kilku miesiącach staje się frustrujące i może być powodem depresji. Pogodzenie kariery z rodzina wydaje się być dla nich niemożliwe i podziwiają one osoby, którym jakoś udaje się ta sztuka. W jaki sposób sprawić, by była ona możliwa?

To proste. Należy przede wszystkim uświadomić sobie, że matka dobra, to matka spełniona pod każdym względem. Następnie wystarczy znaleźć szereg rozwiązań, które pomogą usprawnić funkcjonowanie całej rodziny w nowej sytuacji, gdy mama idzie do pracy i nie ma jej kilka godzin. Może więc praca na pół etatu? Może uda się znaleźć pracę, którą można wykonywać w domu lub przynajmniej większą jej część? Kobiety piszące artykuły do gazet, lub prowadzące sklepy internetowe mają w tym polu ogromna swobodę, wystarczy tylko znaleźć odpowiednia pracę.

Gdyby okazało się to niemożliwe, warto zorganizować sobie pomoc w postaci babci czy opiekunki, która zajmie się dzieckiem na czas nieobecności mamy. A może żłobek? Wcale nie jest to takie złe rozwiązanie, a im szybciej dziecko zacznie oswajać się z obcymi ludźmi, tym lepiej dla wszystkich. Poza tym – dzieci chowane w ten sposób nie uzależniają się od matki i wcześnie uczą się szanować ją nie tylko jako matkę, ale też i kobietę, która przynosi rodzinie dodatkowy dochód!