Dobry krem to piękno naszej skóry każdego dnia. Warto więc odpowiednio dobrać krem, który pomoże nam sprawić, że skóra zacznie promieniować promiennym, wewnętrznym blaskiem.

Jeśli codziennie stosujesz krem nawilżający a mimo to skóra nadal jest wysuszona czy ściągnięta, sięgnij po krem intensywnie nawilżający lub lekko natłuszczający. Zwróć uwagę na skład kremu, powinien zawierać kwas hialuronowy, mocznik, ceramidy oraz witaminę E.

Jeśli po użyciu kremu czujesz na twarzy dyskomfort a skóra jest czerwona i wyraźnie podrażniona, swędzi, sięgnij po krem dla cery wrażliwej. Znane marki wypuszczają całe linie kosmetyków dla skóry alergicznej, może to będzie optymalne rozwiązanie dla Ciebie. Jak skóra wróci do równowagi możesz pozostać przy kremie dla alergików lub dalej szukać kremu odpowiedniego dla Ciebie.

Co w wypadku kiedy po użyciu kremu, na twarzy robią się wałeczki z kremu? Oznacza to, że krem jest za ciężki dla Ciebie, ma za dużo składników, których Twoja skóra nie jest w stanie wchłonąć. Może też oznaczać to, że skóra nie została właściwie przygotowana pod położenie kremu. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremów lekkich.

Jeśli skóra straciła jędrność, ciągnie się, owal twarzy stracił ostrość, skorzystaj z kremów zawierających retinol czy koenzym Q- zapobiegające starzeniu się skóry.

W wypadku kiedy Twoja twarz stała się jakby szara, straciła świeżość , zastosuj krem z witaminą C.