Wraz z kupnem nowego mieszkania jesteśmy bardzo rozentuzjazmowani. Pierwsze lub też nowe miejsce do życia. Zwykle zmiana mieszkania to również zmiany w życiu. Np powiększenie rodziny lub też przeprowadzka do innego miasta.

Warto zadbać o to, aby nowe miejsce było funkcjonalne, ale nie zrujnowało naszej kieszeni.

Pierwszy problem jaki pojawia się na nowym mieszkaniu, to zwykle brak funduszy na jego wykończenie i urządzenie. Oczywiście, kwestii wykończenia się nie przeskoczy, jednak jeśli chodzi o urządzanie, mamy kilka rozwiązań.

O ile meble do salonu bez problemu wybierzemy sobie w salonach meblowych, w cenie uzależnionej od naszych preferencji i zasobności naszego portfela. O tyle urządzenie łazienki może być nie lada wyczynem. Zwykle nasze łazienki są małe, nie ma w nich miejsca na nic. W takich wypadkach warto skorzystać z usług firm, zajmujących się wykonywaniem mebli łazienkowych na wymiar.

Praktycznie niemożliwe będzie dostanie w sklepie szafki np narożnej dokładnie pod wymiar naszej malutkiej łazienki. Koszt wykonania takiej szafki na wymiar nie różni się znacząco od tej ze sklepu, a uzyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania np kosmetyków czy też ręczników.

Podobnie nie warto oszczędzać w wypadku szaf. Ciężko będzie nam zakupić szafę dokładnie na taki rozmiar jaki ma np wnęka w naszym mieszkaniu o wyposażeniu szafy nie wspominając. Średni koszt safy to wydatek 1200-2000 zł w zależności od wielkości jak i wyposażenia. Ale dzięki zamówieniu szafy na wymiar sami decydujemy o układzie półek, czy ile zostawić wolnej przestrzeni na wszelkiego rodzaju koszule czy płaszcze.

Przy zamawianiu szafy, warto rozważyć umieszczenie lustra w jej drzwiach. Lustro optycznie powiększy nam pomieszczenie a w dodatku będziemy mieli możliwość przejrzenia się w nim po ubraniu.