Istnieje wiele okazji, z jakich dajemy kwiaty bliskim osobom. Najczęściej kwiaty kupujemy na imieniny. Inną okazją są wszelkiego rodzaju rocznice, Walentynki czy smutne okoliczności jak pogrzeb.

Jakie kwiaty warto kupić a jakich unikać?

Najbezpieczniejszymi kwiatami niezależnie od okoliczności są róże. Zapach róż lubi niemal każdy, dodatkowo pięknie wyglądają. Jeśli nie mamy zupełnie pomysłu jaki kwiat wybrać, prawie na pewno róża okaże się strzałem w dziesiątkę.

Kolejnym popularnym i lubianym kwiatem są frezje. Frezja to subtelność i piękny zapach.

Unikajmy w szczególności goździków i gerber. Są to kwiaty, które były bardzo popularne w poprzednim ustroju i niekoniecznie wszystkim przypadną do gustu. Chryzantemy to też nie najlepszy podarunek. W naszym kraju jest to kwiat, który kojarzy się jednoznacznie z cmentarzami i zaduszkami.

Skoro wiemy już jakie kwiaty kupić, to zatrzymajmy się chwilę nad ich kolorem.

Kolor ma duże znaczenie. Czerwone róże to miłość. Może niekoniecznie chcemy podarować je teściowej. Unikajmy też kwiatów w kolorze żółtym. Żółty kojarzony jest ze zdradą. A nikt chyba nie chce być o nią posądzony? 🙂

Najbezpieczniej wybrać będzie zatem bukiet wielokolorowy. Rozważmy zakup np bukietów z kwiatów sezonowych, gdyż mamy gwarancję, że długo postoją.

Ciekawym rozwiązaniem są kwiaciarnie internetowe. Sama korzystałam z takiej. Mamy możliwość zamówienia kwiatów i podarowania bliskiej osobie będąc nawet w innym mieście. Ja zdecydowałam się na kwiaciarnię Orchidea, ponieważ oferują kompozycje kwiatowe z kwiatów sprowadzanych z Holandii, RPA czy Ekwadoru. Kwiaty zachwyciły obdarowaną osobę i długo stały w wazonie.

Kwiaciarnie internetowe to również duże uproszczenie w przypadku pogrzebów. Nie musimy martwić się bieganiem do kwiaciarni i odbiorem wiązanki czy wieńca. Kurier z wieńcem zapuka osobiście do naszych drzwi.

Jeśli zatem mieszkasz poza krajem lub w innym mieście, nie rezygnuj z podarowania bliskim kwiatów. Jest to już teraz możliwe.