Gdy w związku dwoje ludzi zaczyna się od siebie oddalać, może się okazać, że jest to wina obojga partnerów. Zazwyczaj to kobieta odczuwa pogorszenie swoich dotychczasowych relacji i to ona stara się je zmienić. Co zrobić, gdy partner zaczyna się oddalać, i to co gorsza – do innej kobiety?

Jeśli ta relacja z inną kobietą zaczyna się już tworzyć, nie ma właściwie sensu robić nic innego, jak tylko umożliwić im ten związek. Poprawa relacji partnerów na siłę spowoduje tylko tyle, że mężczyzna będzie się czuł zdezorientowany i nie zechce podjąć żadnej decyzji. Jeśli w grę nie wchodzi żadne inna kobieta, można zacząć się o partnera starać, jak za dawnych, młodzieńczych czasów.

Warto szczerze o tym porozmawiać, by wiedzieć, co jest przeszkodą w tym, by dwoje ludzi kochało się tak, jak dawniej. Rady z kobiecych czasopism, takie jak „ubieraj się seksownie, zmień fryzurę”, można sobie podarować, tu zapewne chodzi o coś więcej. Nie znaczy to, że kobieta nie powinna wyglądać dobrze dla swojego partnera, wręcz przeciwnie. Jednak nie wolno przesadzać, bo może to odnieść odwrotny skutek. Może skup się na tym, czego do tej pory mu nie dawałaś, a czego on by pragnął? Może jesteś wiecznie przemęczona i nie masz ochoty na seks?

Może denerwujesz go stałym narzekaniem? Może on potrzebuje odrobiny wsparcia, uznania jego drobnych zasług? Spróbuj odrobinę zmienić wasze relacje, zacząć rozumieć jego potrzeby i wychodzić im naprzeciw. Ale pamiętaj – nic na siłę, nie wolno też przesadzać. Jeśli nagle zaczniesz zachowywać się zgoła inaczej niż zwykle, może uznać, że to chwilowe i niedługo minie, lub… że zwariowałaś.