Każda z nas chce być boginią w kuchni. Nie każdej jest dana umiejętność smacznego przyrządzania dań. Co więc zrobić aby jednak w kuchni czuć się dobrze i pewnie?

Zanim zgłębisz tajniki sztuki kulinarnej, powinnaś zadbać o odpowiednie wyposażenie i zagospodarowanie kuchni. Nie jest to zadanie łatwe, bo często w naszych mieszkaniach kuchnie są małe, przechodnie lub wręcz są to aneksy kuchenne.

W kuchni powinnaś czuć się dobrze i bezpiecznie. Dlatego też, warto przemyśleć odpowiedni układ szafek, który zagwarantuje nam dużo miejsca do przechowywania kuchennych akcesoriów. Nie polecamy tutaj gotowych mebli. Warto zainwestować troszkę więcej i zdać się na pomoc fachowców, którzy wykonają nam kuchnia na zamówienie kraków. Zanim spotkamy się z przedstawicielem takiej firmy, warto mieć ogólne wyobrażenie co właściwie w kuchni mieć chcemy. Pamiętajmy, że kształt jak i rozmiar kuchni mocno nas tutaj ograniczają. Jednak jeśli poświęcimy trochę czasu na zastanowienie się i poprawę jej funkcjonalności w postaci choćby właściwego rozmieszczenia szafek, poczujemy się w kuchni jak przysłowiowa ryba w wodzie.

Oprócz tego, że powinniśmy wiedzieć, czy preferujemy bardziej szafki od szuflad czy też odwrotnie, zastanowić się powinniśmy nad kolorystyką jak i rodzajem frontów szafek (mat czy błysk itp).

Jeśli pi razy oko wiemy co chcemy, umówmy się na spotkanie z panem od mebli na wymiar. Ten pan Ciebie nie zna, ale podczas rozmowy w czasie której musisz mu przekazać, czego oczekujesz, może podsunąć Ci ciekawe, inne rozwiązania niż te zaproponowane przez Ciebie. Taka rozmowa powinna być zakończona ustaleniem szczegółów. Pamiętajmy również o poproszenie o projekt naszej kuchni. Dzięki projektowi będziemy mieć wizualizację nietaniej w końcu kuchni i czas na wprowadzenie ewentualnych poprawek.

Ważny jest wybór blatów. Pamiętaj, że są różne rodzaje blatów i musisz dostosować je do zasobności swojego portfela. Nie wybieraj raczej blatów strukturalnych. Ciężko je będzie Ci doczyścić. Zbyt jasne blaty również szybko się będą brudzić np sokiem z buraka czy innego rodzaju cieczą.

Zawsze w kuchni sprawdzą się kolory od beżu w ciemniejszą stronę mocy.