Każda z nasz oczekuje na wakacje, kiedy to porzucimy nasze biurka i sterty papierów, uwolnimy się od pracy i wyruszymy na wakacyjny wyjazd. Co zrobić, aby taki wyjazd nie był klęską finansową i nie zrujnował naszego portfela?

Wyjazd rodzinny czy w gronie znajomych nie musi wiązać się z braniem kredytu czy drenowaniem konta bankowego. Wiadomo, że jeśli sami zorganizujemy wyjazd, wyjdzie to nam taniej niż wyjazd z biurem podróży.

Wcześniej wybierzmy kierunek, który chcemy zwiedzać. Wiadomo, że kupione wcześniej bilety samolotowe są zdecydowanie tańsze, niż te kupowane na tydzień przez odlotem. Alternatywą dla drogich samolotów są wypożyczalnie samochodów . Wynajmiemy tutaj samochód idealny na wakacje z przyjaciółmi czy rodziną. Jeśli skorzystamy z sieciowej wypożyczalni, możemy dojechać na miejsce przeznaczenia, zdać auto i wynająć je dopiero na czas powrotu.

Wynajęcie samochodu to brak ograniczeń jakie niesie z nami podróż pociągiem czy samolotem. To my decydujemy o godzinie wyjazdu, trasie czy też miejscach jakie po drodze naszej podróży możemy jeszcze zwiedzać.

Pamiętajmy o portalach typu trivago, gdzie możemy porównać oferty noclegowe z wielu hoteli w mieście do którego się wybieramy i wybrać najlepszą dla nas ofertę pomijając pośredników.

Z drugiej strony, jeśli nie mamy w sobie żyłki ryzykanta, to może lepiej wybrać się jednak na zorganizowany wyjazd. Wtedy nie musimy niczym się martwić, ale musimy się dostosować do planu wycieczki jak i towarzystwa, które nie zawsze musi nam odpowiadać.

Tak więc każdemu według jego potrzeb.