Kabina prysznicowa to newralgiczne miejsce każdego domu. Z jednej strony wydaje się być prosta w utrzymaniu w higienie, z drugiej strony musi być odpowiednio czyszczona i pielęgnowana. Jak więc i czym czyścić kabiny prysznicowe, aby długo cieszyły nasze oczy pięknym wyglądem?

Osad z mydła, kamień z wody, liczne i niekiedy ciężko dostępne zakamarki to codzienność z jaką musi się zmagać każda pani domu. Część kabin pokryta jest specjalnymi środkami, które zapobiegają powstawaniu wodnych zacieków. Jednak nie każdy z nas ma szklaną kabinę, lub kabinę ze specjalnymi udogodnieniami.

Czym czyścić kabinę prysznicową?

Wystarczy, pójść do pierwszego lepszego sklepu gospodarczego a przekonamy się, że możemy zakupić wiele akcesoriów, które pozwolą nam utrzymać kabinę prysznicową w czystości. Warto zaopatrzyć się w ściągaczkę wody, zakończoną gumowym paskiem, jeśli po każdym prysznicu poświęcimy ok. 1 min na ściągnięcie wody ze ścianek prysznica, cotygodniowe sprzątanie kabiny przebiegnie zdecydowanie szybciej.

Warto rozejrzeć się również za specjalnymi gąbkami czy też ściereczkami, które nie spowodują porysowania powierzchni szklanej. Przy zastosowaniu zwykłych gąbek czy szmatek możemy doprowadzić do porysowania szkła czy też nawet zmatowienia szyby a zaciek i tak pozostanie.

Na rynku dostępnych jest wiele środków do mycia kabin prysznicowych. Jedne ułatwią usunięcie zacieków, inne nie będą powodować osadzania się wody na ściankach. Osobiście do mycia kabin używam octu! Jest to niezwykle tani sposób na usuwanie zacieków. Wystarczy wymieszać wodę z octem w proporcji 1:4, taką mieszankę przelewamy do butelki ze spryskiwaczem (np po starym płynie do mycia szyb).

Na pewno należy zapomnieć o wszelkich rodzajach proszków czy mleczkach z mikrogranulkami, które to mogą porysować delikatną powierzchnię szkła.

Jak często myć kabinę prysznicową?

Nie rzadziej niż raz w tygodniu. Jeśli będziemy na bieżąco myć kabinę, zapobiegniemy powstaniu ciężkich do usunięcia nalotów po mydle czy wodzie.