Feromony właściwie nie posiadają zapachu lub jest on na tyle słaby że w praktyce nie odczuwalny przez innych. W zdumiewający sposób oddziałują jednak na ludzi wpływając na to jak jesteśmy przez nich postrzegani. Najbardziej widoczny jest efekt działania na osoby przeciwnej płci dla których wydajemy się bardziej atrakcyjni a przez to interesujący. Efekt ich działania jest widoczny zarówno w przypadku zupełnie obcych osób jak i naszych znajomych w przypadku obydwu grup szybko można zauważyć zmiany w zachowaniu wobec nas po tym gdy zastosujemy feromony i zwiększone zainteresowanie z ich strony.

Oddziaływanie na kobiety przy wykorzystaniu feromonów

Od dawna wiadome jest że feromony wykorzystywane są przede wszystkim aby zwrócić uwagę przedstawicieli płci przeciwnej. Osoby stosujące feromony wydają się bardziej atrakcyjne i interesujące a dodatkowo pociągające seksualnie. Wpływ feromonów znacznie ułatwia nawiązywanie nowych znajomości bowiem ich oddziaływanie skłania do większej otwartości na kontakt z innymi ludźmi. Ze zjawiskiem tym oczywiście można spotkać się w codziennym życiu gdy przypadkowo spotykane osoby z jakiegoś powodu wzbudzają nasze zainteresowanie. Może to być właśnie zasługa ich feromonów, które oddziałują na nas pobudzając nasze zainteresowanie i wpływając na większą otwartość w kontaktach z niektórymi ludźmi.

Często sądzi się że feromony oddziałują głównie na kobiety jednak również panie mogą z powodzeniem skupić na sobie uwagę mężczyzn jeśli tylko zdecydują się na zastosowanie dobrze dobranych feromonów.

Wykorzystanie feromonów w pracy

Kwestię wpływu feromonów na relacje międzyludzkie i postrzeganie naszej osoby można również z powodzeniem wykorzystać w pracy. Dzięki nim jesteśmy postrzegani jako godni zaufania co ma spore znaczenie w kontaktach z klientami, przełożonymi czy też współpracownikami. Osoby poddane oddziaływaniu stosowanych przez nas są bardziej otwarte na kontakt z nami a dodatkowo mogą być wobec nas bardziej uległe co ułatwia załatwianie niektórych spraw czy choćby negocjacje biznesowe, w którym łatwiej możemy przekonać rozmówcę do naszych racji.

Szerokie zastosowanie feromonów

Warto zwrócić uwagę na fakt że wbrew powszechnemu przekonaniu działanie feromonów znacząco wykracza poza wzbudzanie pociągu seksualnego z którym to głównie są kojarzone i uznawane za potencjalny wabik na kobiety. Tak jak już wspomnieliśmy doskonale sprawdzają się w tej roli lecz z powodzeniem ułatwiają nam również kontakty międzyludzkie będące integralną częścią naszego życia które dzięki temu staje się przyjemniejsze i łatwiejsze.