Każda z kobiet marzy o pięknej skórze. Mając naście czy dwadzieścia lat w zasadzie o niej nie myślimy. Jednak po 30 -stce, sprawa zaczyna się komplikować ponieważ skóra zaczyna tracić jędrność. Co zrobić aby opóźnić starzenie i jak najdłużej wyglądać pięknie?

Słońce

Słońce to niestety wróg skóry. Każda z nas, szczególnie po zimie lubi promyki słońca pieszczące skórę. Niestety, promienie UVA to nasi wrogowie w walce o piękną skórę. Uszkadzają włókna kolagenowe i elastynowe w naszej skórze, przez co traci ona szybciej jędrność i wiotczeje. Dodatkowo, zniszczeniu ulegają również komórki tłuszczowe, które napinają i „uszczelniają” naszą skórę. Bez tego, wszelkiego rodzaju bruzdy są bardziej widoczne.

Jak się bronić przed szkodliwym działaniem słońca? Używaj kremów z wysokim filtrem (min SPF 15) codziennie. Jadąc w ciepłe kraje czy też na narty (słońce odbija się od śniegu i jego działanie jest jeszcze silniejsze) używaj kremu z filtrem 30.

Sen

Sen działa na nasz organizm zbawiennie. Podczas snu skóra się regeneruje, odpręża. Dlatego kiedy rano wstajemy, skóra wygląda najpiękniej. Warto przed pójściem spać przewietrzyć sypialnię, aby sen był mocny i naprawdę relaksujący dla nas. Jeśli mówimy o śnie, warto wspomnieć o dokładnym oczyszczeniu skóry przed pójściem spać. Nie ważne czy się malujesz czy nie, na skórze pozostaje sebum wytworzone w ciągu całego dnia. Jeśli nie usuniemy tej warstwy zanieczyszczeń, doprowadzi to do zatykania porów i powstawania krostek czy też zanieczyszczeń.

Palenie

Każde dziecko wie, że papieros szkodzi zdrowiu. Ale i urodzie! Nikotyna zawarta w papierosach zwęża naczynka krwionośne i ogranicza ilość tlenu dostarczanego do skóry. To dlatego skóra palaczy jest poszarzała. Palenie niszczy również komórki kolagenowe, przez co skóra palacza robi się wiotka.

Ruch na świeżym powietrzu

Ruch nie tylko zbawiennie wpływa na naszą kondycję czy sylwetkę. Dzięki ruchowi poprawia się krążenie i ukrwienie również skóry, przez co nabiera lepszego wyglądu.