Nieśmiałość zasadniczo nie jest negatywną cechą jednak we współczesnym wybitnie społecznym świecie osobą nieśmiałym z pewnością może być trudniej odnaleźć się w towarzystwie i nawiązywać nowe relacje użyteczne w obecnych czasach nie tylko w sferze prywatnej ale też na przykład zawodowej. Niestety nieśmiałość potrafi skutecznie zamaskować nasze mocne strony wywołując zakłopotanie, stres i wiele innych negatywnych uczuć.

Dodatkowo często towarzyszą temu nerwowe reakcje bowiem gdy tylko znajdziemy się wśród ludzi czerwienimy się, trzęsą nam się ręce czy też boli nas brzuch. Problemy z komunikowaniem swojego zdania lub też podjęcie konkretnego działania może być niezwykle kłopotliwe dla osoby zmagającej się z nieśmiałością. Problematyczne są również wszelkie wystąpienia publiczne czy też nawiązywanie kontaktu szczególnie z osobami płci przeciwnej.

Jak zatem widać nieśmiałość związana jest z wieloma negatywnymi skutkami i może znacząco utrudniać życie. Na szczęście jednak są sposoby aby skutecznie sobie z nią radzić i jednym z rozwiązań jest sięgnięcie po feromony. Pomagają one skutecznie ograniczyć odczuwany stres oraz zakłopotanie szczególnie w przypadku kontaktu z osobami przeciwnej płci, których uwagę łatwiej zwrócić dzięki wykorzystaniu feromonów. Wpływają one również na poziom pewności siebie, który jest jednym z głównych problemów osób nieśmiałych a jednocześnie stanowi klucz do pokonania nieśmiałości bowiem tylko większa pewność siebie pozwala przełamać opór i strach przed nawiązywaniem kontaktu.

W wyniku zastosowania feromonów stajemy się bardziej skłonni do podejmowania zdecydowanych działań i nawiązywania kontaktu z innymi dzięki czemu znacznie lepiej radzimy sobie w towarzystwie. Pewność siebie i stanowczość nie tylko ułatwia nam kontakt z innymi ludźmi ale wpływa również na to jak jesteśmy przez nich postrzegani. Dzięki temu przyciągamy ich uwagę i zainteresowanie bowiem osoby pewne siebie zawsze w naturalny sposób łatwiej skupiają wokół siebie innych.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt że feromony nie są wykorzystywane jedynie przez osobą pragnące pokonać nieśmiałość ale również przez takie które na brak śmiałości nie mogą narzekać. Robią aby dodatkowo wzmocnić swoje pewne cechy, zwiększyć atrakcyjność w oczach innych ludzi oraz swój autorytet.