Stosowanie feromonów w świadomy sposób do zdobywania uwagi oraz uznania płci przeciwnej zapoczątkowali właśnie panowie wykorzystujący umiejętnie oddziaływanie tych niepozornych związków chemicznych na kobiety. Dzięki nim panowie mogą okazję stać prawdziwym samcem alfa, który niczym w zwierzęcym świecie zaznaczając swoją siłę oraz dominację może skutecznie walczyć o kobiety.

Działanie męskich feromonów jest tak naprawdę dwojakie bowiem wbrew temu co powszechnie się sądzi nie oddziałują one tylko otoczenie ale też na osobą je stosującą. W istotny sposób potrafią one zwiększyć pewność siebie i wpłynąć na zachowanie stosującego je mężczyzny. Dzięki temu nie krępuje on się przed nawiązywaniem kontaktów z kobietami, które go zainteresują.

Oczywiście ma bezpośrednie przełożenie na to jak panowie są postrzegani są przez kobiety zwracają szczególną uwagę na konkretne cechy takie jak pewność siebie czy atrakcyjność. To właśnie postrzeganie mężczyzny przez kobiety jest drugą płaszczyzną na której oddziałują feromony. Efekt w tym przypadku wynika nie tylko z ich wpływu na mężczyznę który już poprzez zmianę swojego zachowania zyskuje wiele w oczach pań.

Istotny jest również wpływ feromonów na podświadomość kobiet, które w stosunku do faceta stosującego feromony zaczynają odczuwać swojego rodzaju niewytłumaczalny magnetyzm a także zmienia się ich sposób postrzegania go bowiem zwracają baczniejszą uwagę na kluczowe cechy podkreślające jego męskość, których przynajmniej część on sam dodatkowo eksponuje swoim zachowaniem.

W przypadku męskich feromonów kluczowe są związki chemiczne takie jak androstadienon, androsteron, androstenon czy androstenol. Nieco różnią się one działaniem jednak każdy z nich docelowo daje możliwość osiągnięcia tego samego celu a więc zwiększenia atrakcyjności mężczyzny w oczach kobiet. Więcej o ich działaniu można przeczytać w artykule omawiającym rodzaje ludzkich feromonów.

Na koniec warto wspomnieć o tym że męskich feromonów panowie nie mogą traktować jako magicznego sposobu na zdobycie kobiety bowiem ich działanie jest tak naprawdę swoistą kropką nad i będąc zwieńczeniem wizerunku o który jeśli odpowiednio się nie zadba to niestety ale nawet najlepsze feromony niewiele będą w stanie pomóc. Kobieta nawet jeśli jest pod wpływem męskich feromonów nie przestaje zwracać uwagi na detale takie jak maniery mężczyzny, poczucie humoru czy jego ubiór. Są to kwestie składające się w całość na jego wizerunek, który przy wykorzystaniu feromonów można skutecznie podkreślić aczkolwiek nie da się zbudować go od zera gdy ktoś niechlujnie się ubiera czy nie potrafi się elegancko zachować w damskim towarzystwie.