W przypadku pań stosowanie feromonów nabrało znaczenie stosunkowo niedawno bowiem przez długi czas były to środki stosowane głównie przez panów pragnących zwiększyć swoje powodzenie u płci przeciwnej. Jednak obecnie już również kobiety zdają sobie doskonale sprawę z tego jaki potencjał tkwi w feromonach. Podobnie jak w przypadku męskich odpowiedników również damskie feromony działają na dwóch płaszczyznach oddziałując zarówno na osobę je stosującą jak i na otoczenie.

W przypadku oddziaływania na ich użytkowniczkę mówimy tu w głównej mierze o zwiększonej samoświadomości swoich zalet i wynikającej z tego zwiększonej pewności siebie. Kobiecie stosującej feromony łatwiej jest również nawiązywać kontakt bowiem niektóre związki w nich zawarte wpływają właśnie na niwelowanie strachu i oporów przed kontaktem z innymi ludźmi.

Jeśli chodzi o wpływ na mężczyzn znajdujących się w otoczeniu kobiety to przede wszystkim wzmaga się ich podniecenie seksualne bowiem damskie feromony w głównej mierze oddziałują właśnie na erotyczną sferę męskich odczuć. Panie postrzegane są jako bardziej atrakcyjne i kobiece i łatwiej skupiają na sobie męską uwagę.

Feromony damskie to swoje niezwykłe oddziaływanie na mężczyzn zawdzięczają szczególnie związkom chemicznym takim jak estratetraenol czy kopuliny. Więcej o nich możecie dowiedzieć się z naszego artykułu na temat rodzajów feromonów występujących u ludzi.

Podobnie jak w przypadku panów również i panie powinny pamiętać o tym że nie tylko feromony decydują o wizerunku kobiety. Wbrew temu co powszechnie się sądzi mężczyźni zwracają uwagę również na ubiór kobiety, jej zachowanie, poczucie humoru czy swobodę rozmowy dzięki której nawet z nowo poznanym mężczyzną można bez skrępowania rozmawiać godzinami na przeróżne tematy niczym z kimś kogo zna się od lat.