Przez wiele osób feromony traktowane są jak pewien rodzaj perfum. Choć faktycznie doskonale mogą się komponować z perfumami i dawać w takiej kombinacji wręcz lepsze efekty oddziałując na inne osoby dodatkowo przy wykorzystaniu zapachu perfum to jednak zasadniczo różnią się one od stosowanych przez nas zazwyczaj perfum. Perfumy bowiem oddziałują w głównej mierze właśnie poprzez zapach i jest to oddziaływanie świadome z którego zdajemy sobie sprawach odczuwając przyjemny zapach stosowanych przez innych perfum.

W przypadku feromonów to jednak nie zapach jest kluczowym czynnikiem bowiem są to związki chemiczne oddziałujące bezpośrednio na nasz mózg i prowadzące do występowania w nim określonych reakcji. W ten właśnie sposób działają one w sposób podświadomy bowiem nie zdajemy sobie sprawy z tego że odczuwane przez emocje czy nasze reakcje nie są wywołane w pełni naturalny sposób a właśnie w wyniku oddziaływania feromonów.

Z racji tego że zarówno perfumy jak i feromony oddziałują na ludzi z naszego otoczenia lecz w zupełnie odmienny sposób niezwykle ciekawe efekty może dawać łączenie ich ze sobą dzięki czemu zyskujemy możliwość oddziaływania ludzi na dwóch płaszczyznach

Jaki jest właściwie zapach feromonów?

Feromony w czystej postaci mają zapach jednak jest on dość specyficzny bowiem jest różnie odczuwany przez ludzi. Dla jednych jest to po prostu specyficzna woń której nie potrafią przyrównać do niczego konkretnego a dla innych są one zapachem zbliżone do piżma. W dodatku niektóre osoby praktycznie wcale go nie wyczuwają i nie jest to wcale mała grupa bowiem jak udowodniono w badaniach może to nawet być 30% społeczeństwa.

Istotną rolę odgrywa również płeć bowiem przykładowo mężczyznom zapach feromonów innego mężczyzny może się wydawać nieprzyjemny jednak dla kobiet będzie on pociągający. Dodatkowo im dłużej ktoś poddawany jest wpływowi feromonów tym pozytywniej odbiera ich zapach. Sama intensywność z jaką zapach jest odczuwany zależy jednak nie tylko od konkretnej osoby ale również od mocy wykorzystanych feromonów. W przypadku najmocniejszych feromonów mamy do czynienia z wyraźnie lepiej wyczuwalną ich naturalną wonią niż przy subtelniej działających odmianach.

Jak zatem widać odczucia ludzi co do zapachu feromonów potrafią być skrajnie różne i dodatkowo zależeć od typu wykorzystanych feromonów z czego warto zdawać sobie sprawę pragnąc je świadomie i co najważniejsze skutecznie wykorzystać. Ciężko określić z jakim typem osób możemy mieć do czynienia tak więc mimo wszystko warto zawsze korzystać dodatkowo z perfum, które z jednej strony pozwolą ukryć naturalną woń feromonów a jednocześnie zaintrygować innych swoim zapachem lub też sięgać bezpośrednio po feromony zapachowe pozwalające zapomnieć o konieczności dodatkowego wykorzystania perfum.

Mimo wszystko jednak stosowana zazwyczaj dawka feromonów powinna być na tyle niewielka aby ich zapach nie był odczuwalny dla nikogo poza osobą je stosującą. Jeśli jest inaczej może to oznaczać że jednorazowo wykorzystano zbyt dużą ich ilość. Jeśli chcemy dodatkowo oddziaływać na innych zapachem to niech będzie to zapach naszych perfum którego działanie dodatkowo wzmocnimy właśnie przy wykorzystaniu niewielkiej ilości feromonów.

Z jednej strony bowiem perfumy w naturalny sposób zwiększają skuteczność feromonów, które jednocześnie czynią zapach naszych perfum jeszcze przyjemniejszym dla osób które go poczują. Może się zdarzyć że przez długi okres regularnego korzystania z tych samych perfum nikt z naszego otoczenia nie zwracał szczególnej uwagi na ich zapach aż do momentu gdy dodatkowo skorzystaliśmy z feromonów, których już niewielka ilość diametralnie zmienia sposób w jaki inni odbierają nasz zapach.

Feromony zapachowe

Jednak perfumy to nie jedyne rozwiązanie zapewniające wykorzystanie zapachu do wzmocnienia efektu działania feromonów. Na rynku obecnie dostępne są bowiem nie tylko feromony w formie czystej w przypadku której mamy do czynienia jedynie z ich naturalną wonią. Możemy zakupić również takie, w przypadku których zapach został wzbogacony tak aby był atrakcyjny dla odczuwających go osób. Dzięki temu taka zapachowa odmiana łączy już w sobie zalety jednoczesnego stosowania zarówno feromonów jak i perfum co maksymalizuje efekt oddziaływania.